ژيلت (Gillette) محصولی از شرکت پراکتر اند گمبل (P&G)

آقای King Comp Gillette در سال 1901 شرکت ژيلت را تاسيس و توليد تيغ های خود تراش را آغاز نمود. از آن تاريخ تا به حال بيش از 100 سال می گذرد و در تمام اين سال ها ژيلت قلب تپنده ی محصولات اصلاح و بهداشت شخصی آقايان بوده است.

هر روز بيش از 600 ميليون مرد در سر تا سر دنيا صورت خود را به دست تيغ ها و محصولات اصلاح ژيلت می سپارند. تعهد ژيلت در ارائه بهترين و با کيفيت ترين محصولات مردانه، منجر به توليد محصولات بهداشت فردی مخصوص آقايان از قبيل محصولات قبل و بعد از اصلاح، محصولات مراقبت از پوست، انواع دئودرانت و ضد عرق، شامپوهای بدن، ادکلن و غيره شده است. تمامی اين محصولات برای نيازهای خاص آقايان طراحي شده تا در کنار ايجاد ظاهری بهتر، احساس رضايتمندی از خود را نيز برايشان به ارمغان آورد.

اولين خود تراش مجهز به تيغ يکبار مصرف، در سال 1903 به بازار آمد، در سال 1908 شرکت ژيلت کارخانه هايی در امريکا، کانادا، انگلستان، فرانسه و آلمان تاسيس نمود. در سال 1915 فروش خود تراش ها به 450,000 واحد و فروش تيغ ها به 70 ميليون واحد در سال رسيد. در سال 1918 با ورود آمريکا به جنگ جهانی اول، شرکت ژيلت خود تراش تمام سربازهای آمريکايی را با هزينه دولت آمريکا تامين نمود. دراواخر دهه 1940 ميلادی، بزرگترين اختراع ژيلت يعني تيغ های دو لبه به بازار عرضه شد که تعويض تيغ را بسيار ساده تر از قبل نمود.

در سال 2005 شرکت پراکتر اند گمبل، شرکت ژيلت را خريداری نمود. با ادغام اين دو شرکت در واقع بزرگترين شرکت توليد کننده ی محصولات بهداشت شخصی و بهداشت خانواده در جهان شکل گرفته است.

 
All Brands
.تمامی حقوق برای شرکت تهران بوران محفوظ است