پنتِن (Pantene) محصولی از شرکت پراکتر اند گمبل (P&G)

بيش از 60 سال است که پنتِن با استفاده از جديدترين فناوری های روز دنيا، محصولاتی مرغوب و با کيفيت به مشتريان خود عرضه می کند. اين محصولات نمونه های بارز مراقبت جدی از مو بوده و روش های موثری در دستيابی به موهايی زيبا و سالم را ارائه می کنند.

نام پنتِن به پنتنول اشاره دارد. اين ترکيب در سال 1940 در سوئيس توليد شد که در حين درمان های تجربی برای التيام سوختگی در طول جنگ جهانی دوم، ظاهرا" در ايجاد بهبودی و سلامت، قابليت انعطاف و آبرسانی نمودن به موها تاثيرگذار بوده است.

در سال 1947 ميلادی شرکت داروسازی سوئيسي Hoffman-La Roche, شامپوی پنتِن را توليد و آن را به عنوان محصولی جديد به بازار اروپا عرضه کرد.

در ابتدا شامپوی پنتِن فقط در اروپا موجود بود ولی بدليل برخورداری از فرمولاسيون مناسب و دقت بر روی کنترل کيفيت محصولات، در مدت زمان کوتاهی آوازه پنتِن از مرزهای اروپا فراتر رفت. در حقيقت، استقبال توريست های امريکايی از شامپوی پنتِن باعث شد که خرده فروشان آمريکايی به واردات پنتِن از سوئيس بپردازند. پس از اينکه شرکت پروکتر اند گمبل در سال 1985 شرکت ريچاردسون - ويکز را خريداری نمود، راه ورود پنتِن به بازار ايالات متحده هموار شد، سپس با رشد و توسعه در آسيا، به برندی جهانی مبدل گرديد.

 
All Brands
.تمامی حقوق برای شرکت تهران بوران محفوظ است